Gamblerství je chorobná závislost na hraní hazardních her. Gamblerství je považováno za patologickou psychickou závislost na lákavé představě rychlého zisku peněz nebo jiné hmotné výhry. Pravidla her jsou přitom nastavena z dlouhodobého hlediska pro hráče velice nevýhodně. Mnozí tím získávají závislost na hře, rostoucí finanční problémy se snaží řešit další účastí ve hře a vytvářejí tak začarovaný kruh. Závislé osoby dokážou prohrát ohromné částky, což má často za následek zásadní narušení mezilidských vztahů a existenční potíže nejen samotných hráčů, ale často také jejich blízkých. Gamblerství bývá spojeno i s jinými druhy závislostí, například na drogách.
Je velice tristní, že i naše město se zapojilo do obchodu s neštěstím a těží z existenčního ničení lidí. Rádi bychom touto formou vyjádřili protest proti naplňování rozpočtu města právě penězi z hazardu a apelujeme na vás všechny: Pomozte nám to zastavit! Jsou to peníze vyvážené neštěstím, pravděpodobně i našich spoluobčanů. Přejete si snad, aby váš muž nebo žena dával(a) všanc bezpečí a stabilitu rodiny v herně? Dokonce i spoluobčané, kteří hazardu nepropadli, jsou negativně ovlivňováni těmito podniky. Ve městech, kde je umožněno hazardu vzkvétat, se zvyšuje kriminalita a do okolí heren se stahují pochybné existence.
Pracovníci nadačního fondu proti korupci výzkumem prokázali přímou souvislost tvrdého hazardu a kriminality. Po plošném zákazu hazardu došlo k prokazatelnému snížení trestné činnosti až o 50 % například v Českém Těšíně, Bohumíně nebo Bílovci.
Být hazardním hráčem s sebou nese řadu problémů spojených s nemožností žít spokojený život, být stále ve stresu a zadlužení. Obecně za důsledky patologického hráčství považujeme právě velkou zadluženost, nespolehlivost a nezodpovědnost, která může vyústit až v páchání trestné činnosti či násilí, ke ztrátě zaměstnání a k problémům v mezilidské komunikaci.
Krádeže se někdy dopustila téměř polovina patologických hráčů v léčbě, podvodu 36 %, zpronevěry 33 %, drogové trestné činnosti 19 % a loupeže 9 % hráčů.