Marie Vidiečanová

Jmenuji se Marie Vidiečanová, rozená Havlová. V Lišově bydlím od svých 4 let. Zde jsem také absolvovala základní školu a poté nastoupila na Střední ekonomickou školu v Českých Budějovicích. Po mateřské dovolené, v roce 1982, jsem nastoupila do Středního odborného učiliště nábytkářského jako sekretářka (asistentka ředitele). Po sloučení dvou učilišť v Lišově v roce 2006 pracuji v této funkci dodnes.

Jsem vdaná, mám tři děti a dvě krásné vnučky. Péče o rodinu a domácnost mi zabírá dost času, přesto si ale najdu čas na své koníčky a záliby. Mám ráda práci na zahradě, včetně zpracování plodů ze zahrádky. Miluji procházky v krásném okolí Lišova a jízdu na kole nádhernou jihočeskou přírodou. Ráda čtu a od dětství se věnuji cvičení. Říkám, že cvičím „co se znám“. Postupně jsem se začala věnovat této aktivitě i jako cvičitelka od cvičení na hudbu, přes džezgymnastiku, aerobic a pohybovou výchovu, kde jsem získala 2. trenérský stupeň. Nyní jsem cvičitelkou jógy. Na seminářích a školeních jsem se okrajově dostala i k anatomii těla a masírování. Od mládí jsem toužila dělat tuto práci, udělala jsem si rekvalifikaci a již 26 let v odpoledních hodinách masíruji.

A co se týká mé politické angažovanosti. Před léty mi tatínek (dlouholetý člen Československé stany lidové) řekl: „dáme tě na kandidátku, budeš jen do počtu“ a už jsem tam zůstala čtyři volební období. Nejprve jako nestraník, dále pak jako člen KDU-ČSL. V zastupitelstvu jsem pracovala jako členka a později i jako předsedkyně finanční komise a ještě nyní vypomáhám v přestupkové komisi.

Myslím si, snad jako většina spoluobčanů, že město Lišov i vesnice k němu spadající se pod současným vedením města rozvíjí do čistoty a krásy a KDU-ČSL bude k tomuto rozvoji určitě přispívat a v zastupitelstvu navrhovat a schvalovat návrhy, prospěšné našemu městu, místním částem a všem spoluobčanům.