Ing. Jan Kresan

Je mi 40 let a bydlím v Lišově s přítelkyní, s níž mám dvě děti. Vystudoval jsem Technickou univerzitu v Liberci na Fakultě mechatroniky, informatiky a mezioborových studií a po jejím absolvování začal podnikat ve vlastní firmě. Zabývám se prodejem výpočetní techniky a poskytováním navazujících služeb.

Do komunální politiky jsem vstoupil aktivně již v roce 2002, poprvé tehdy kandidoval do městského zastupitelstva a získal v něm místo člena kontrolního výboru. V následujích komunálních volbách v roce 2006 jsem byl zvolen zastupitelem města a tuto funkci zastávám až do současnosti. Od roku 2012 jsem členem dozorčí rady městské společnosti Služby Lišov, s. r. o.

Vzhledem k tomu, že můj pohled na vývoj města se pro mne v zásadních oblastech odlišuje od vedení Sdružení nezávislých kandidátů Lišovsko, vystoupil jsem v červenci roku 2018 z jeho řad. A to i přesto, že s ním bylo mé jméno spojováno od samého počátku. V nadcházejících komunálních volbách kandiduji jako nestranný za KDU-ČSL, s jejímiž kandidáty mě pojí shodné názory.

Není mi lhostejné co se děje ve městě kde žiji já, moje rodina, kamarádi i přátelé. Proto se aktivně zajímám o dění v Lišově a místních částech a svým hlasem zastupitele chci i nadále hájit zájmy Vás, občanů.
Chci, aby se vedení města chovalo zodpovědně a nesouhlasím se zadlužováním města. Jsem pro jasná pravidla v oblasti parkování v návaznosti na novou výstavbu. Souhlasím se zachovaním rázu Lišova jako malého města, nikoliv s jeho přeměnou na sídliště Českých Budějovic. Jsem pro zachování a rozvoj městské zeleně.

Svůj volný čas trávím rád s rodinou, sportem, prací na zahradě a v přírodě. Rád si zajezdím na horském kole, zaběhám, zahraji florbal. V zimě si s oblibou zalyžuji se svými nejbližšími.

Mé životní motto: Žít život se vztyčenou hlavou a nestydět se podívat za sebe.